30 napos kihívások
Szerencsére egyik mentorunk sem ígérte, hogy az e cikksorozatban már többször említett önfejlesztési tréning elvégzése során végig csak fölfelé vezet az út. Ha ilyet mondtak volna, most szörnyen csalódottak lennénk. Ugyanis elérkeztünk az első nagyobb hullámvölgyhöz, amióta elkezdtük a tréninget.
Az életmód-tanácsadás alapján eddig közel harminc természetes készítményt próbáltunk ki a már említett amerikai világcég kínálatából. Például:
- ajakápolót;
- alumíniumsókat nem tartalmazó dezodort;
- bioméhészetből származó méhpempőt, mézet, pollentablettát és propoliszt;
- bőrápoló krémeket;
- egy gyógynövényből és gyümölcsökből készült nektárt, mely az egész szervezetre jótékonyan hat és sokak tapasztalata szerint segíti az övön aluli szervek harmonikus működését - ezáltal a családalapítást is;
- fluoridmentes fogkrémet;
- kézfertőtlenítőt (nagyon jól jött olyan helyzetekben, amikor kézmosásra épp nem volt mód);
- sampont;
- szappant;
- vitaminkészítményeket.
Ezeknek a felhasználási módját (sorrend, adagolás stb.) persze részletesen megbeszéltük egy kiváló orvossal.
Tudtuk, hogy az a gyógynövény- és gyümölcsnektár, melyet számunkra különösen ajánlott napi szinten fogyasztani, akkor hat igazán jól, ha legalább három hónapig folyamatosan isszuk. Ezt be is terveztük a családi költségvetésünkbe. Csakhogy sajnos valahol a számítás során egy apró hibát vétettem.
Ez a hiba miatt január végén kiderült: a nektárból aktuálisan otthon lévő mennyiség egy heti adaggal kevesebb, mint amennyi a következő, terv szerinti vásárlásig kéne. Pont a múlt hétre nem jutott volna egy csepp sem. Pedig az a hét egy soha vissza nem térő lehetőséget kínált nekünk: azt, hogy élőben tanulhassunk Brian Tracytől. Itt, Budapesten, két egymást követő napon.
Úgy döntöttünk, inkább február elején hagyunk ki egy hetet, hogy a múlt hétre jusson a nektárból. Már a második napon megéreztük a nektár hiányát. Mindketten.
A méregtelenítés elején is volt hasmenésünk, de az nem tartott napokig és nem kísérte olyan kínzó, görcsös fájdalom, mint ezúttal. Ráadásul én még egy torokgyulladást is kaptam e mellé. Tudod, azt a fajtát, amelyik a toroknál kezd, majd hol a tüdőre akar átvándorolni, hol meg az orrhoz vagy a fülek tövéhez - és mindenhonnan egyszerre kell kiűzni, különben ezerszer is visszatér.
Ekkor kezdtük el fogyasztani a propolisztablettát. Én azért, hogy segítsem a szervezetemet a gyulladás leküzdésében. Szilvi Drágám pedig megelőzésképpen, hogy könnyebben átvészelje azt, amikor a kórokozók Vele próbálkoznak. Tapasztalatból tudtuk, hogy fognak.
Szilvia jegyzete
Nagyon ügyesen rakták össze a propolisztablettát: a magunk és több ismerősünk tapasztalatai szerint az ember betegen sokkal jobban kívánja, mint amikor már meggyógyult. :)
Ahogy máskor, Életem Párja ezúttal is átvette tőlem a stafétabotot, de Ő könnyebben megúszta. Ugyanis a betegágyban fekve volt időm a megoldáson gondolkozni.
Ki is találtam egy módot a családi könyvelésünk átszervezésére, mellyel a kényszerű szünetet egy hétről 4 napra rövidítettük. Amikor imádnivaló Drágasszonykám torka fájdult meg, már újra elkezdtük inni a tápanyagokban és vitaminokban egyaránt gazdag nektárt.
Az "IGEN!!!"-t egyre színesebbé tevő akadályokkal haladás közben találkozunk. Mivel a fókuszunk átmenetileg eltolódott a visszaesés megfékezésére, február 3-ig csak eggyel nőtt a kiszínezett "mozaikkockák" száma.
A korábbi pozitív és a fent említett negatív tapasztalataink együttes hatására megegyeztünk, hogy a nektárt az étrendünk legfontosabb elemeként kezeljük. Tudjuk, milyen fontos, hogy mindig elég legyen belőle itthon.
Ha az összes eddig kipróbált termék közül csak egynek a napi szintű fogyasztására telne nekünk, habozás nélkül a nektárt választanánk. Persze azon vagyunk, hogy a többire is jusson, mert rengeteget segítenek. Nem gyógyításra valók, hanem az életminőség javítására. Arra pedig minden másnál jobban beváltak nekünk.
Legközelebb a múlt hétvégi képzésről is megosztunk veled pár érdekességet. :)
Ha kérdésed van az életmód-tanácsadás és/vagy a tréning részleteit illetően, ide kattintva fölveheted velünk a kapcsolatot.
Jövő szerdán Szilvi Drágám egy olyan nevet elemez itt a Szülőnevelés Blogon, melyet gyakran tévesen hoznak kapcsolatba egy másik névvel.
Legyetek jók, amennyire tudtok!
Iratkozz fel a Blogértesítőnkre, hogy semmiről se maradj le!