Íme a tegnapelőtt a Kovács fivéreknek a pénzügyi tudásról szóló előadásai kapcsán elkezdett cikk befejezése.
Tegnap említettem, hogy a sikeres tőzsdei kereskedéshez elég ismerni és következetesen betartani néhány egyszerű szabályt. Remélem, meg tudom mutatni neked a legfontosabb szabály értelmét az alábbi példával:
Amennyiben 2 százalékos mértékkel alkalmazod a maximális veszteség szabályát és következetesen betartod, egymás után 198 alkalommal kell veszítened ahhoz, hogy a teljes kezdőtőkéd elússzon. Ha ezt meg tudod csinálni, keress meg! Adok neked pénzt, hogy tőzsdézhess - aztán mindig az ellenkezőjét lépem meg annak, amit te, de kétszeres összeggel. ;)
Az online tőzsdei kereskedést Dusán így foglalta össze: "Ez csak annyi, hogy nem adod oda a pénzedet tök ismeretlen embereknek, akiről azt se tudod, hogy mit csinál és hogy hova teszi ezt a pénzt és hogy hogyan gazdálkodik ezzel, meg hogy mikor kerül egyáltalán hozzád vissza." "Nagy kockázat? Ha megtanulod a kockázatkezelést, nem lesz az. Tudás nélkül ez nem fog sikerülni."
Nyuszómuszó és társai helyett
A nagy profik a tőzsdén hosszú távon éves szinten 20-25% hozamot tudnak elérni. Ha egy ennél szerényebb évi 15 százalékos hozammal - amely akár a te számodra is elérhető, amennyiben hajlandó vagy megszerezni a hozzá szükséges tudást - számolunk, azzal 20 év alatt a kezdeti tőkét több mint a 16-szorosára hizlalhatod anélkül, hogy egy fillért is hozzátennél. Számolj utána, mit érhetsz el, ha 100.000 forinttal elkezded már 5 évvel az első gyermeked születése előtt és a megtakarításaid egy részét is rendszeresen hozzáteszed! Az eredmény több mint döbbenetes.
Mi van, ha megszerzed ezt a tudást, használod és átadod a gyermekeidnek is?
Egy felelős szülő nemcsak arra tanítja meg a gyermekét, hogyan vigyázzon a holmijaira, hanem arra is, hogyan vigyázzon a pénzére. Ezt pedig úgy tudja megtenni, hogy megmutatja neki, hogyan vigyáz a sajátjára. Épp ezért fogok hamarosan részt venni egy olyan képzésen, amely a családi pénzügyek tervezéséről és nyomon követéséről, valamint a pénzügyi nevelés legfontosabb alapelveiről szól. Kíváncsi vagyok, mivel tudjuk majd a képzés révén továbbfejleszteni a meglévő családi pénzügyi rendszerünket.
Búcsúzóul megosztok veled egy saját tapasztalatot.
Néhány héttel a fentebb említett előadások után megkeresett az egyik mobilszolgáltató egy ajánlattal: ajándék SIM kártya, ingyen kipróbálható mobil net, valamint egy "ingyenes és kötelezettségektől mentes pénzügyi felmérés" egy hárombetűs pénzintézet egyik munkatársától. Az utóbbival kapcsolatos kíváncsiság játszott a legkisebb szerepet abban, hogy beleegyeztünk a találkozóba.
A "pénzügyi tervező" hölgy hamar belátta, hogy velünk nem köt üzletet. Még egy független biztosítás-közvetítőnek sem lett volna esélye nálunk, ő pedig egy konkrét pénzintézetnek dolgozik, tehát függő ügynök. Akkor is, ha más szerepel a névjegykártyáján.
A hölgytől kaptunk egy "Költségvetés Kalkulátor" CD-t is. A lemezen lévő szoftver gyalázatosan kevésre képes a mi saját készítésű költségvetési táblázatainkhoz képest, ráadásul semmilyen lehetőséget nem ad arra, hogy a bevitt adatokat elmentsük és egy újratelepítés után visszaállítsuk. Gyakorlatilag használhatatlannak bizonyult a számunkra.
Amit holnap Életem Párja hoz nektek, az már nem pénzügyekről fog szólni.
Legyetek jók, amennyire tudtok!
Iratkozz fel a Blogértesítőnkre, hogy semmiről se maradj le!