Sikeres szokások
A pénzügyi intelligenciához nem elég a technikai tudás. Önismeret és önuralom is kell hozzá. Az anyagi helyzeted nemcsak az ismereteidtől függ, hanem attól is, hogyan gondolkozol magadról, másokról, a világról. Erről szólt Bóna László előadása tavaly december 10-én, a Házi Pénzgyár Konferencián. A konferencia összes előadása közül ez adta nekünk a legtöbb azonnal hasznosítható újdonságot.
Tudtad, hogy
világszerte megközelítőleg
400 millió ember gyógyul homeopátiával?
Bóna Tanár Úr "mintegy 15 éve" foglalkozik homeopátiás gyógyítással. Ezalatt nagyjából háromezer ember sorsával volt dolga - mondhatni: más bélyegeket, ő pedig sorsokat gyűjt. :)
Bóna László konkrét megtörtént esetek példáján keresztül érzékeltette a testi, lelki, szellemi és érzelmi egészség és a pénzügyek közötti szoros kapcsolatot. Alkér Orsolya személyes példájára visszautalva hangsúlyozta, hogy Orsolya pénzügyi előbbre jutása mögött egy tudati változás állt.
Egy ilyen tudati változás történt annál a dúsgazdag apánál, aki az ízületi gyulladások miatt szinte teljesen lebénult huszonéves lányát vitte Bóna László indiai mesteréhez kezelésre. A lány gyógyulásához az apa gondolkodásmódjának kellett megváltoznia. A lánynak ugyanis az ártott meg, hogy a körülötte legyeskedő fiatalemberektől ("Az egyik drogos volt, a másik alkoholista...") az apa betegesen féltette a hosszú évtizedek kemény munkájával megteremtett családi vagyont. Az apának egyensúlyba kellett hoznia a pénz megtartását annak értelmes elköltésével.
Gyógyítás
"a természet hasonlósági szabályával"
Sosem fogom elfelejteni: a lány nátriumot kapott, mert az is "ahogy levegőre kerül, rögtön vegyül", az apa - akinek nagyon nehezére esett kapcsolatokat teremteni, megbízni másokban - pedig aranyat, "no de nem tömbökbe', mer' az má' volt neki elég", hanem gyógyszerként. :) A kezelés hatására a lány teste és az apa elméje is meggyógyult. A gazdag ember "rájött, hogy a vagyona nem akkor gyarapszik, ha tartja, hanem akkor, hogyha... ha ad", mégpedig valamilyen nemes célra.
Ez az eset nemcsak arra remek példa, hogy ha az életünk során elvész a megtakarításnak (illetve a vagyon felhalmozásának) a szellemi-lelki célja, "akkor olyanfajta betegségkoncepció lesz, hogy hiába minden". Azt is kiválóan szemlélteti, hogy nem mindig az a beteg, akinél látványosan megjelennek a tünetek. Erre mindjárt visszatérek.
"Tehát az egészséges elme az valamilyen
helyes arányát találja meg a saját céljaira,
vágyaira való költésnek és a megtartásnak."
Bóna Tanár Úr rámutatott, hogy szinte egyenes analógia van az ember pénzhez és a saját testéhez való viszonya között. Minden testi változás pénzzel is kifejeződik. Ráadásul ez a kapcsolat oda-vissza működik. Például ha eleget (de nem túl sokat) foglalkozol a testi, lelki, szellemi és érzelmi egészségeddel, az jótékonyan hat az anyagi helyzetedre is - a betegség pedig tovább tart, ha kevesebbet költesz a gyógyulásra.
Az előadás egyik visszatérő témája az volt, milyen láthatatlan dolgokra költünk. Például a szülő a gyermekeivel kapcsolatos bűntudatának a csökkentésére. Pláne, ha elvált szülő...
(Leendő) szülőként érdemes tudnod, hogy a csecsemők és a kisgyermekek tünethordozók (ahogy Vekerdy Tanár Úr szokta mondani: "kiszolgáltatott utánzók"). A náluk megjelenő tünet(ek) javarészt azt jelzi(k), milyen gondja(i) van(nak) a szülő(k)nek vagy idősebb testvér(ek)nek.
"Nullától hatéves korig a gyerek utánozva tanul, ezt komolyan kell venni", mert hiú ábránd arra számítani, hogy csak a jót fogja utánozni. Mindig egészet utánoz. Szóval ha a gyermekednek tünetei, kellemetlen "testi érzetei" vannak, jól teszed, ha elgondolkozol azon, milyen problémád van neked, amelynek köze lehet hozzá. És a párodnak? (Például ha a szülők folyton rohannak, a gyermekük sem fog nyugton maradni egy percre sem.)
Ha pedig neked vannak kellemetlen testi érzeteid, azoknak a kiváltó okát a homeopátia segít megkeresni és megszüntetni. Persze ennek is többféle szintje van. Bóna Tanár Úr annyira komolyan veszi, hogy az első, állapotfelmérő vizitre legalább másfél órát szán. Ezt a magas szintű, emberközpontú gyógyítási módot tanítja az iskolájában is. Hozzá hasonló elhivatott szakembereket itt találhatsz.
Hétfőn Szilvi néhány idézettel segít neked, hogy a mai cikk összes tanulságát megtaláld.
Legyetek jók, amennyire tudtok!
Iratkozz fel a Blogértesítőnkre, hogy semmiről se maradj le!